ساخت انیمیشن حرفه ای

گروه طراحی و چاپ MAGSHO

انیمیشن چیست؟

در ابتدا به تعریف انیمیشن و تاریخچه انیمیشن میپردازیم و بعد از آن به معرفی اصول ساخت انیمیشن و مراحل تولید آن نیز حرف خواهیم زد.

تعریف انیمیشن: انیمیشن یعنی خلق تصاویر متوالی برای ایجاد توهم حرکت.

ساخت انیمیشن در کرج

ساخت انیمیشن در کرج

تاریخچه ی ساخت انیمیشن و موشن

تاریخچه انیمیشن بر میگردد به اولین نمونه انیمیشن در نقاشی های دوران نوسنگی غارها. شاید برایتان بسیار جالب باشد بدانید اولین انیمیشن مربوط به ۳۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح روی سفالینه ای متعلق به شهر سوخته در ایران است. روی این سفالینه نقوشی به چشم می خورد که بصورت متوالی تکرار شده است و در موزه ملی ایران نگهداری می شود. اولین بار فیلمساز فرانسوی جورج ملیس (به فرانسوی: Georges Méliès) به ایده ای که بعدها استاپ موشن (به انگلیسی: Stop motion) نامیده شد به طور اتفاقی دست یافت. ج. استوارت بلکتون (به انگلیسی: J. Stuart Blackton) اولین فیلمساز آمریکاییست که از تکنیک های استاپ موشن در فیلم «فکاهی صورت های متغیر مسخره»، بهره برد.

در سال ۱۹۰۸ هنرمند فرانسوی دیگری به نام امیل کول (به فرانسوی: Émile Cohl) فیلمی با نام صحنه خیالات (به انگلیسی Phantasmagoria) را ساخت که در آن از طراحی های ساده استفاده شده است که به هم تبدیل می شوند. به این ترتیب فیلم صحنه ی خیالات اولین فیلم پویانمایی سنتی (طراحی دستی) نیز به شمار می آید.

وینسر مک‌کی (به انگلیسی: Winsor McCay) خالق کمیک استریپ به طراحی پویانمایی‌ های پرجزئیاتی پرداخت که کاملا هنرمندانه بود. از فیلم های مک کی می توان نمو کوچولو (به انگلیسی: Little Nemo, 1911) و جریت دایناسور (به انگلیسی: Gertie the Dinosaur, 1914) را نام برد.

 

در سال ۱۹۳۲ اولین کارتون تمام رنگی به نام «گلها و درختان» ساخته شده که محصول کمپانی دیزنی بود. تقریبا درسال ۱۹۳۷ انیمیشن «سفید برفی و هفت کوتوله» توسط کمپانی دیزنی اکران شد، که شروع دوران طلایی انیمیشن بود.

نظرات

اطلاعات تماس

را بزنید enter برای جستجو تایپ کنید و کلید