برای دسته بندی سررسید یا سالنامه میتوانیم نسبت به نوع چاپ، اندازه یا قطع چاپی، انواع صحافی، جنس جلد و همچنین صحفات داخلی مجزا نمود.
یکی از مرسوم ترین دسته بندی ها که در بالا اشاره شد دسته بندی  بر اساس سایز سررسید ۹۸ می باشد، که در ادامه به آن می پردازیم:

سررسید جیبی
این سررسید بیشتر با نام تقویم جیبی می شناسیم . ابعاد آن ۱۰*۱۵ و یا ۵/۱۰*۸/۱۴ ( معادل کاغذ A5) به چاپ می رسند و مزیت این نوع سررسید یا تقویم جیبی ارزان بودن آن و استفاده کاربردی در خصوص وقایع تاریخی بصورت سریعتر و نوت نویسی کوتاه دارد. در ضمن برای هدیه تبلیغاتی به صورت انبوه بسیار مناسب می باشد .

سررسید اروپایی
این نوع سررسید به نوعی شبیه سررسید رقعی است با ابعاد ۱۲*۲۱ سانتی مربع چاپ میشود مزیت این سررسید نسبت به رقعی عرض آن باریک تراست که اصطلاحا”  جزو خوش دست ترین سالنامه ها به شمار می رود.

سر رسید وزیری
از پرکاربردی ترین سررسید ها می باشد. ابعاد سررسید وزیری معمولا” ۱۷*۲۴ سانتی متر مربع است ( کمی از A4 کوچکتر ) و برای استفاده از یادداشت و امور روزانه بسیار مناسب می باشد که اگر بخواهیم درمقیاس سایز استاندارد کاغذ مقایسه کنیم سایز این نوع سررسید نزدیک به B5 می باشد.

سررسید رقعی
سایز این سررسید ۱۵*۲۱ سانتی متر مربع می باشد ( تقریبا” با کاغذ شa5 یکسان است )

سررسید خشتی
یک نکته قابل توجه این است که اگر بصورت اختصاصی سفارش داده شود پرتی کاغذ خواهیم داشت. ( در آینده در مورد سفارش سررسید اختصاصی توضیح خواهیم داد ). ابعاد آن نیز ۲۱*۲۱ و ۱۶*۱۶ و ۱۷*۱

سررسید رحلی یا مدیران
این نوع سررسید معمولا” با توجه به لاکچری بودن در سایز ۲۴*۳۲ و ۱۲*۲۹/۷ ( کاغذ A4) به صورت سفارشی تهیه می گردد.

 

سررسید پالتویی
این سررسید با ابعاد ۱۳*۱۷ سانتی مربع و گاهی با ابعاد ۱۳*۱۲ چاپ می شود .

۷ به چاپ می رسد.

سررسید اختصاصی یا خاص

با تمام‌ این تفاسیر در صورت اعتماد به ما ، آژانس تبلیغاتی مگ شو آماده ارائه کلیه خدمات تبلیغاتی از جمله چاپ سررسید ۹۸ در کرج و‌ کلیه شهر ها با تمامی خلاقیت و ذوق هنری خود به شما عزیزان می باشد ، این‌ موضوع را فراموش نکنید که آژانس تبلیغاتی مگ شو قبل از هر چیز از یک گروه هنری قوی و خلاق تشکیل شده. چرا که ما معتقدیم برای تاثیر گذاری در تبلیغات و جذب مشتری، ظاهر گرافیکی تبلیغات شما باید به چشم عموم جذاب و زیبا به نظر برسد. جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

نظرات