تمامی محصولات در تلاشند تا ادعا کنند زندگی خریدارانشان را تغییر می‌دهند. مردم دوست دارند پیش از خرید محصول از کاربرد آن مطلع شوند. عکس‌های محصولات به خریدار کمک می کنند تا قابلیت‌های محصول را راحت تر تصور کنند. در عکاسی تبلیغاتی از محصولات زمینه و مفهوم عکس به اندازه‌ خود محصول اهمیت دارد. عکس شما وعده‌هایی که محصول به خریدارش می‌دهد را به تصویر می‌کشد.

در این آموزش یاد می گیرید که چطور با عکاسی تبلیغاتی صحیح از محصولات نه تنها ویژگی‌های محصول را به تصویر کشیده، بلکه خریدار را متقاعد به خرید آن نمایید.

مراحل ساختن یک عکس تبلیغاتی :

 

 

عکاسی تبلیغاتی در کرج

۱) سوژه مورد نظر را بشناسید و برای زمینه و مفهوم عکستان برنامه ریزی کنید

برنامه ریزی یکی از مهمترین جوانب عکاسی تبلیغاتی از محصولات می‌باشد. شناخت محصول، طریقه مصرف، کاربرد آن و مکان کاربرد آن به شما کمک می‌کند تا عکس جذابتری از محصولتان را، در قالب زندگی فردی، به تصور بکشید. این عکس‌ها می‌توانند سوژه را به تجربه‌ای حسی تبدیل نمایند. اولین گام این است که ایده‌هایی در مورد نوع کاربرد محصول پیدا کنید.

برای ایده پردازی می‌توانید از این پرسش‌ها کمک بگیرید:

  • این محصول در کجا مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
  • چه کسی از این محصول استفاده می‌کند؟
  • چطور مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
  • چه لوازم دیگری به این محصول ارتباط دارند؟

آیا نوردهی و یا زمان مشخصی در روز وجود دارد که با این محصول همخوانی بیشتری داشته باشد؟

بهترین محل برای عکاسی از اشیاء، محل‌های مرتبط با آنها می‌باشند. برای سوژه ما بهترین انتخاب می‌تواند اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق نشیمن یا هر جای دیگری از منزل باشد. اگر به محیط مورد نظرتان دسترسی ندارید، می‌توانید آن را در یک استودیو شبیه سازی نمایید.

سعی کنید محصول را با لوازم دیگر موجود در محیط جفت و جور کنید. وقتی که شما چیزی را در کنار شی دیگری قرار می‌دهید زمینه ای برای محصول به وجود می‌آورد و مقیاسی از آن را نشان می‌دهد. اشیای دیگر می‌توانند مانند نشانه‌های بصری عمل کرده و حس طبیعی بودن را به عکستان ببخشند.

همیشه سعی کنید پشت محصولتان پس زمینه‌ای وجود داشته باشد. از پس زمینه‌ای ساده استفاده کنید تا تمرکز بیننده بر سوژه یا محصول مورد نظر باقی بماند. اگر دیوار خوبی برای پس زمینه پیدا نمی‌کنید و یا اینکه به دنبال چیز متفاوتی هستید می‌توانید دیوار را رنگ کرده و یا اینکه از یک تکه کاغذ دیواری استفاده نمایید.

کیفیت نور محیط و زمان مناسب عکاسی از محصول را در نظر داشته باشید. می‌توانید عکاسی را در زمان مشخصی از روز مثلا اوایل صبح انجام دهید و یا اینکه با تغییر وضعیت نورپردازی نور خورشید را شبیه سازی نمایید. بهترین راه برای شبیه سازی نور پنجره استفاده از سافت باکس می‌باشد و همچنین با چتر می‌توانید تابش نور آفتاب از بالا را شبیه سازی کنید.

۲) مراحل چیدمان صحنه برای عکاسی تبلیغاتی

چیدمان صحنه و تغییر سبک اتاق نیازمند دقت نظر بالایی می‌باشد. به وجود آوردن صحنه‌ای الهام بخش و متقاعد کننده نقش قابل توجهی را در فروش محصولات ایفا می‌نماید. فضایی که به نظر راحت و لذت بخش می‌آید، راحت‌تر توجه بیننده را جلب می‌کند. در عکاسی تبلیغاتی باید نهایت ذوق و سلیقه تان را به خرج دهید.

تمامی جزئیات عکس باید با دقت و توجه بالا چیده شود. البته نباید چیزهای زیادی در عکس داشته باشید، چون موجب دور شدن توجه خریدار از سوژه اصلی می‌گردد. لوازم دیگر را به شکلی در صحنه قرار دهید تا با سوژه عکستان رقابت نکنند.

تمامی اشیای دیگر عکس باید از نظر سبک، شکل، رنگ و بافت با سوژه همخوانی داشته باشند. اگر سوژه شما فناوری جدیدی دارد سعی کنید دیگر اشیای صحنه نیز از فناوری‌های مدرن باشد تا سبک زندگی خریدار را بازتاب دهد. اگر لامپ یا چراغی در عکس دارید حتما روشنشان کنید. چراغ‌ها در حالت خاموش ظاهر سرد و مرده‌ای به عکس ‌می‌بخشند، پس روشن کردنشان می‌تواند فضای شادابتری را برای عکستان به ارمغان آورد.

۳) نورپردازی برای تنظیم تن رنگی در عکاسی تبلیغاتی

در عکاسی تبلیغاتی از محصولات نورپردازی اهمیت بسیاری دارد. نور طبیعی پنجره تاثیر بالایی در ایجاد حس زمان روز دارد. نورهای مصنوعی نیز عملکرد خوبی دارند و شما می‌توانید زاویه تابش نور خورشید در زمان مشخصی از روز را با آنها شبیه سازی نمایید.

۴) گرفتن عکس تبلیغاتی

بعد از آماده شدن صحنه و نورپردازی باید کادربندی لازم برای ثبت عکس نهایی را انجام دهید. کادربندی را به شکلی انجام دهید که سوژه در کادر غالب باشد. در مورد بخشی از صحنه که می‌خواهید در فوکوس باشد تصمیم گیری نمایید.

تنظیم دقیق تراز سفیدی اهمیت زیادی دارد.

برای نوردهی من از مد دستی (Manual یا M) و نورسنج استفاده کنید. اگر نور سنج در اختیار ندارید از یک کارت خاکستری و نورسنج خود دوربین استفاده نمایید.

عکس تبلیغاتی شما قرار است در وب سایت ان مجموعه با در کاتالوگ و بروشورها به چاپ برسد

۵) ویرایش عکس در فتوشاپ

در پایان وقتی که به عکاسی تبلیغاتی مورد نظرتان دست یافتید با کمی تصحیح و ویرایش در فتوشاپ می‌توانید حتی عکستان را بیش از پیش برای خریداران جذابتر کنید.

اولین تنظیماتی که انجام می‌دهیم بر Levels می‌باشد. پنل Adjustment را باز کرده و بر دکمه‌ی Levels کلیک نمایید. به این صورت تن رنگی عکس به رنگ اصلی سوژه نزدیکتر خواهد بود. پنجره Levels هیستوگرامی را نشان می‌دهد که سه اسلایدر در زیرش دارد.

کار را با تنظیم اسلایدر در نواحی روشن عکس استفاده می‌کنیم. این اسلایدر در سمت راست قرار دارد. اسلایدر را گرفته و به سمت چپ ببرید تا به نمودار هیستوگرام برسد. با اینکار نواحی روشن عکس روشنتر می‌گردد.

سپس از اسلایدر سمت چپ استفاده کرده و آن را به سمت راست ببرید تا به نمودار هیستوگرام برسد. با اینکار نواحی تیره عکس تیره‌تر می‌گردد.

اسلایدر سوم در میانه‌ی هیستوگرام قرار دارد و روشنانی کلی عکس را تنظیم می کند. اگر به نظرتان عکس بیش از حد تاریک یا روشن است اسلایدر میانی را به سمت چپ یا راست حرکت دهید.

تغییر دیگری که بر عکس اعمال می‌کنیم شارپ کردن آن با فیلتر Smart Sharpen می‌باشد. زوم را بر ۱۰۰% قرار دهید. سپس به منوی Filter رفته، بر گزینه‌ی Sharpen کلیک کرده و گزینه‌ی Smart Sharpen را از میان گزینه‌های آن انتخاب نمایید. من مقدار آن را بر ۱۳۳% می‌دهم تا بافت سطحی بهتر به نظر برسد. سپس شعاع تغییرات (radius) را بر ۱٫۳پیکسل می‌گذارم تا جزئیات عکس بهتر به نظر برسند. هدف از اینکار جلوه بخشیدن به جزئیات تصویر و دلنشین ساختن عکس می‌باشد.

نتیجه گیری

حال شما قادر هستید تا عکاسی تبلیغاتی از محصولات مورد نظرتان عکس‌هایی جذاب ثبت کرده و آنها را در مجلات و یا وبلاگ‌های مربوطه منتشر کنید. توجه به استایل همیشه عکس‌های زیباتر و قوی تری را برایتان به ارمغان می آورد.

خلاصه ای از عکاسی تبلیغاتی

مراحل کلیدی عکاسی تبلیغاتی از محصولات شامل موارد زیر است:

۱- درک اشیاء، زمینه و مفهوم متناسب با آن

۲- استفاده از چیدمان صحیح در صحنه

۳- استفاده از نورپردازی برای تنظیم تون رنگی

۴- کادربندی ثبت عکس

۵- تنظیم و تصحیح عکس در فتوشاپ

با تمام‌ این تفاسیر در صورت اعتماد به ما ، آژانس تبلیغاتی مگ شو آماده ارائه کلیه خدمات تبلیغاتی از جمله عکاسی تبلیغاتی در کرج و‌ کلیه شهر ها با تمامی خلاقیت و ذوق هنری خود به شما عزیزان می باشد ، این‌ موضوع را فراموش نکنید که آژانس تبلیغاتی مگ شو قبل از هر چیز از یک گروه هنری قوی و خلاق تشکیل شده. چرا که ما معتقدیم برای تاثیر گذاری در تبلیغات و جذب مشتری، ظاهر گرافیکی تبلیغات شما باید به چشم عموم جذاب و زیبا به نظر برسد. جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

نظرات