نریشن چیست؟

نریشن در کرج/

کلمه نریشن به معنای روایت قصه میباشد. در سینما ، نریشن توضیحات اضافی است که از سوی کسی بیان می شود ، که از شخصیت های فیلم نمیباشد. در فیلم های مستند و آموزشی ، صدایی میباشد که روی فیلم آن را می شنویم و اطلاعات تکمیلی درباره ی تصویری را که می بینیم در اختیارمان می گذارد. در فیلم های داستانی بطور معمول صدای یکی از شخصیت هاست و هدف از آن ، دادن اطلاعات بیشتر و گسترش آگاهی ما از شخصیت ها و ماجرای فیلم میباشد.

گوینده یا نریتور چه کسی است؟

گویندگان و نریتور های بسیار زیادی با زبان و لهجه های متفاوتی وجود دارند که با توجه به نوع پروژه ها، مورد استفاده قرار میگیرند.در اکثر پروژها انتخاب گویندگان توسط کارفرما انجام میگیرد.در این صفحه هدف ما آشنایی کارفرما با گویندگان، زبان، نوع گویش و لحجه آنها میباشد.

چرا باید از نریشن استفاده بکنیم؟

آنچه که در فیلمهای صنعتی و تبلیغاتی بسیار اهمیت دارد این است که متن نریشن باید کاملا گویا و صریح باشد و بتواند بیننده را به هدف مورد نظر بیشتر نزدیک بکند. صداگذاری یا نریشن در تبلیغات می تواند نقش بسزایی را روی برند یا محصول داشته باشد و این تاثیر گذاری بر هیچ کس پوشیده نمیباشد. یک صدای با کیفیت ، ابزار قدرتمندی میباشد که می‌تواند به اثر تولیدی شما جان دهد و داستان مورد نظر شما را به معنای واقعی کلمه روایت بکند ، با این حال متأسفانه خیلی اوقات این نگاه حرفه ای به صدا اتفاق نمی‌افتد. وجود صدای مناسب تأثیرات شگفت انگیزی روی مغز می‌گذارد ، بار شناختی را کم می‌کند و به همین دلیل مغز می‌تواند اطلاعات را سریعتر پردازش کند. این فرضیه ، “فرضیه دو کاناله” نامیده می شود و تحقیقات ثابت کرده است که تأثیر زیادی روی روند یادگیری دارد. این فرضیه به خوبی در فرمت‌های ویدیویی قابل مشاهده میباشد درحالی‌که اکثر فیلم ها معمولاً برای ارسال پیام‌های پیچیده در زمان‌های بسیار کوتاه تلاش می‌کنند. وجود متن و صدای مناسب می‌تواند این زمان را به حداقل برساند.

برای انجام خدمات نریشن در کرج با شرکت تبلیغاتی مگ شو در تماس باشید.

نظرات