آژانس تبلیغاتی مگ شو اماده ی مشاوره و اجرا در زمینه ی امور تبلیغاتی از جمله هدایای تبلیغاتی می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد هدیه تبلیغاتی مقاله زیر را مطالعه فرمایید. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. همانگونه که می‌دانید یکی از مهمترین مسائل انتخاب هدیه تبلیغاتی نمایشگاه است که قبل از حضور در نمایشگاه باید مورد توجه قرار گیرد. زیرا هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی نقش موثری در پیشبرد استراتژی بازاریابی و تبلیغات هر شرکت دارند. از این رو انتخاب گیفت نمایشگاهی مناسب می‌تواند گام موثری در جهت بهبود اثربخشی تبلیغات کسب و کارشما باشد. هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی در انواع مختلفی قابل تهیه هستند. اما انتخاب بهترین هدیه تبلیغاتی نمایشگاه بحثی است کاملا مجزا . از این رو سعی داریم هر آنچه که در مورد انتخاب هدیه تبلیغاتی نمایشگاه باید مورد توجه قرار گیرد را بررسی نماییم.

چه عواملی باعث اثربخشی و ماندگاری بیشتر هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی می‌شوند؟
اگر به عنوان یک بازدید کننده در نمایشگاه‌ها حضور داشته باشید، حتما هدایای تبلیغاتی زیادی دریافت کرده‌اید. اما مطمئنا برخی از آن‌ها به یک هدیه ماندگار برای شما تبدیل شده‌اند. و نام برند ارائه دهنده این هدیه را نیز هرگز فراموش نخواهید کرد. در ادامه چند نمونه از مهمترین عواملی را که باعث اثربخشی هر چه بیشتر هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی می‌شوند بررسی می‌کنیم.

۱) جذابیت هدیه تبلیغاتی نمایشگاه

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید جذابیت هدیه تبلیغاتی نمایشگاه از دید مخاطب تاثیر به سزایی در تبلیغات شما دارد. زیرا جذابیت هدایای نمایشگاهی به صورت ناخودآگاه مخاطبان را به سمت غرفه شما جلب خواهد کرد. بنابراین انتخاب هدایای جذاب در کنار استفاده از افراد متخصص برای ارائه اطلاعات تکمیلی به مشتریان می‌تواند تاثیرگذاری هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی شما را چندین برابر کند. از این رو توجه داشته باشید که هر چه هدیه تبلیغاتی شما خلاقانه‌تر طراحی شود اثربخشی و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. زیرا خاص بودن هدایای تبلیغاتی می‌تواند تضمینی برای جذابیت آن‌ها نیز باشد.

۲) کاربردی بودن هدیه تبلیغاتی نمایشگاه

یکی دیگر از مواردی که در تهیه هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی باید مد نظر قرار بگیرد، کاربرد آن می باشد. توجه داشته باشید که هدف از ارائه هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی جذب مخاطب و مشتری بیشتری است. نه یک وسیله تبلیغاتی که مشتری ظرف مدت کوتاهی نیز همه چیز را در مورد ان فراموش کند. از این رو هر چه از هدایای کاربردی‌تری برای تبلیغات خود استفاده کنید اثربخشی تبلیغات شما نیز بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال ، کیف، فلش مموری، خودکار، چراغ قوه، جاکلیدی ،ساک دستی و … از جمله هدایای تبلیغاتی کاربردی هستند که می‌توانند در نمایشگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

ساک دستی یک هدیه ی تبلیغاتی

 

۳) ماندگاری هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی

ماندگاری هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی تاثیرگذاری آن را چندین برابر می‌کند. زیرا تعداد دفعات مواجهه با نام برند توسط مشتری افزایش می‌یابد. از این رو نام برند در ذهن مشتری می‌ماند. همین امر نیز باعث می‌شود که به تدریج به اولویت انتخاب‌هایش تبدیل شود. به عنوان مثال ماندگاری یک فلش مموری بیشتر از یک خودکار تبلیغاتی است. بنابراین تاثیرگذاری آن نیز بیشتر خواهد بود. از این رو فراموش نکنید که ماندگاری هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی می‌تواند با تحت تاثیر قرار دادن ذهن مخاطب، با هر بار دیدن و استفاده از آن او را به صورت ناخودآگاه به سمت شما خواهد کشید.

۴) درج لوگو و نام برند بر روی هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی

تهیه هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی جذاب و کاربردی بدون درج لوگو و نام برند بر روی آن تاثیرگذاری چندانی بر روی مخاطب نخواهد داشت. زیرا مخاطبان پس از مدتی نام برند شما را فراموش می‌کنند. اما اگر نام برند و لوگوی شما بر روی هدیه تبلیغاتی نمایشگاه حک شده باشد، هیچ وقت از ذهن مخاطبان شما نخواهد رفت. از این رو درج نام برند و لوگو را بر روی هر نوع هدیه‌ای که به عنوان گیفت نمایشگاهی تهیه کرده‌اید فراموش نکنید.

۵) سبک و قابل حمل بودن هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی

نکته مهم دیگری که در تهیه هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی باید مد نظر قرار گیرد سبک و قابل حمل بودن آن است. زیرا بازدیدکنندگان معمولا در طی روزهایی که نمایشگاه دایر است از غرفه‌های مختلفی بازدید می‌کنند. تصور کنید که اگر از هر غرفه یک هدیه تبلیغاتی دریافت کنند موقع برگشت از نمایشگاه با کلی هدیه تبلیغاتی روانه منزل می‌شوند. از این رو هر چه هدیه تبلیغاتی نمایشگاه تهیه شده توسط شما سبک‌تر باشد احتمال استفاده و نگهداری آن بیشتر خواهد بود. در غیر این صورت ممکن است هدیه تبلیغاتی شما به دلیل سنگین بودن در گوشه‌ای رها شوند. این کار نیز باعث می‌شود هزینه‌های تبلیغاتی شما هدر رود

۶) مقرون به صرفه بودن هدیه تبلیغاتی نمایشگاه

در نظر داشته باشید که هدف از تهیه هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی جذب مخاطب است نه ورشکسته شدن شرکت! متاسفانه در بسیاری از موارد نداشتن برنامه دقیق برای صرف بودجه تبلیغاتی بسیاری از کسب و کارها را دچار مشکلات مالی جدی می‌کند. در حالی که یک بودجه بندی مناسب برای تبلیغات می‌تواند تاثیر فوق‌العاده‌ای بر روی رشد کسب و کارها داشته باشد. اما در مجموع می‌توان گفت تهیه هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی گران قیمت کار عاقلانه‌ای نیست. زیرا ریسک تبلیغات شما را به شدت افزایش می‌دهد.

۷) ایجاد حس خوب در مخاطب با هدیه تبلیغاتی

در مجموع بازاریابی و تبلیغاتی اثربخش خواهند بود که احساسات مخاطبان شما را تحت تاثیر خود قرار دهند. از این رو بهتر است در انتخاب هدیه تبلیغاتی نمایشگاه نیز به احساسی که با ارائه این هدیه در مخاطب ایجاد می‌شود دقت کنید. یک فنجان، بادکنک، شکلات و … از جمله هدایایی هستند که می‌توانند حس خوبی در مخاطبان شما ایجاد کنند.

۸) تهیه هدیه تبلیغاتی نمایشگاهی به تعداد کافی

در بسیاری از موارد کمبود هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی باعث نارضایتی مشتریان می‌شود. از این رو تهیه این هدایا به تعداد کافی یکی از مهمترین مواردی است که باید توسط مدیران تبلیغات مورد توجه قرار گیرد. به ویژه اگر نمایشگاه قرار است در روزهای تعطیل، آخر هفته‌ها و یا اعیاد برگزار شود تعداد هدایای تبلیغاتی مورد نیاز چندین برابر می‌شود. زیرا تعداد بازدیدکنندگان افزایش می‌یابد.

۹) تاثیر هدیه تبلیغاتی در انتقال پیام

هدف از تهیه هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی انتقال پیام تبلیغاتی به مخاطبان است. بنابراین هدیه تبلیغاتی انتخاب شده باید بتواند پیام شما را به خوبی به گوش مخاطبانتان برساند. در غیر این صورت هزینه‌ی تبلیغات شما به هدر خواهد رفت و مطمئنا این موضوع برای مخاطبان شما هم چندان جذاب نخواهد بود. بنابراین در انتخاب هدایای تبلیغاتی خود کاملا دقت کنید تا میزان انتقال پیام تبلیغاتی و تاثیرگذاری این تبلیغات چندین برابر شود.

۱۰) متناسب بودن هدیه تبلیغاتی نمایشگاه

یکی از نکات مهمی که در تهیه هدایای تبلیغاتی باید به آن توجه شود تناسب آن با زمینه فعالیت شرکت است. زیرا یک هدیه تبلیغاتی بی‌ربط نمی‌تواند تاثیر چندانی بر روی جذب مخاطبان داشته باشد. به عنوان مثال تهیه فلش مموری به عنوان هدیه تبلیغاتی نمایشگاه یک شرکت یا نرم‌افزاری انتخاب فوق‌العاده‌ای است. اما مطمئنا این هدیه تبلیغاتی برای یک شرکت فعال در صنعت کشاورزی مناسب نخواهد بود.

 

با تمام‌ این تفاسیر در صورت اعتماد به ما ، آژانس تبلیغاتی مگ شو آماده ارائه کلیه خدمات تبلیغاتی از جمله طراحی و‌ اجرای هدایای تبلیغاتی در کرج  و‌ کلیه شهر ها با تمامی خلاقیت و ذوق هنری خود به شما عزیزان می باشد ، این‌ موضوع را فراموش نکنید که آژانس تبلیغاتی مگ شو قبل از هر چیز از یک گروه هنری قوی و خلاق تشکیل شده. چرا که ما معتقدیم برای تاثیر گذاری در تبلیغات و جذب مشتری، ظاهر گرافیکی تبلیغات شما باید به چشم عموم جذاب و زیبا به نظر برسد. جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

نظرات