اگر به دنبال طراحی کاتالوگ خاص و حرفه ای میباشید ، با گروه ما در تماس باشید تا مشاوران و طراحان ما بهترین را برای شما ارائه کنند . جهت اطلاعات بیشتر برای شما عزیزان مقاله زیر را در رابطه با طراحی کاتالوگ در نظر گرفتیم تا با اهمیت طراحی کاتالوگ بیشتر آشنا شوید .

طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ برای افرادی که به عنوان رابطه تولید کننده، بازار هدف و مخاطبین می باشند، جمع آوری و چاپ می گردد. این افراد معمولا خریدهای انبوهی دارند و یا اشخاصی که وظیفه ارائه محصول را دارند. کاتالوگ ها معمولا به صورت محدود چاپ و در اختیار خریداران و شرکتها قرار می گیرند. کاتالوگ نوعی از تبلیغات در زمینه تولید و ارائه خدمات است که می توان آن را برقرار کننده مستقیم و انتقال دهنده مفهوم و تاریخچه و محصولات شرکت دانست. زمان زیادی نمی گذرد که طراحی کاتالوگ  رواج یافته است. طراحی کاتالوگ گرافیکی نزدیک به یک قرن است که مورد استفاده عموم قرار  دارد.

با رشد محصولات و خدمات و کاربرد محدود تراکت ها و بروشور های تک رنگ و  هزینه بر بودن معرفی های حضوری ناچار برای ایجاد انگیزه و معرفی محصولات در بازار شرکتها اقدام به طراحی کاتالوگ ها شد که شیوه ای جدید و به روز بود که باعث شد مخاطبین بتوانند در “فرصت مناسب” با تولیدات و خدمات ارائه شده توسط شرکتها آشنا شوند.

رشد و تنوع کالاها برای جامعه و همچنین گسترش فعالیت های صنعتی بعد از جنگ جهانی، صنعت تبلیغات را به گونه‌ ای رشد داد که هیچ وقت خدمت و یا محصولی بدون طراحی کاتالوگ جایی در بازار نداشت باشد. زیرا جهت هدایت ذهن مخاطبین باید روشی یافت تا با آن بتوان بازار موجود را از دست دیگر رقبا خارج نمود و این فعالیتها در نهایت تبدیل به رشد عرصه گرافیک و طراحی گرافیکی گردید. کاتالوگ گرافیکی ابزار مناسبی بود تا مخاطبین بتوانند راغب به خواندن و دیدن تصاویر در جهت شناخت بالاتر محصولات و خدمات، در زمان کوتاه تری باشند.

ابتدا طراحی کاتالوگ های گرافیکی به صورت برگه ای و پشت و رو بودند که شکل ظاهری آنها شبیه به بروشورهای امروزی بود و جلدی همچون پوستر را دارا بودند و چندی بعد ابعاد آن به صورت استاندارد ظاهر گردید که ابتدا توسط فرانسویها ارائه گردید.

طراحی کاتالوگ معمولاً از دو کاغذ یا بیشتر تشکیل شده و علاوه بر آن از نوشته نیز بهره می برد. از مهمترین دلایل استفاده از کاتالوگ دادن توانایی درک به مخاطبین بازار هدف جهت شناخت تولیدات و خدمات است که بسته به نوع کاربردی آن عموما از نظر طراحی به دو صورت دسته بندی می گردد:

  • متن محور
  • تصویر محور

اهمیت طراحی کاتالوگ

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ یا همان کالانما کتابچه و یا راهنمای معرفی کلیات کالا، خدمات، امکانات و… می‌باشد. از طرف تولید کننده محصول، ارائه دهنده خدمات به مصرف کننده،کاتالوگ به مشتری جهت معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه می‌شود و از اولین اقدامات برای مطرح شدن حرفه در بازار کاری صاحب مشاغل می باشد.

وجود کاتالوگ در جذب مخاطب بسیار تاثیر گذار است. طراحی کاتالوگ در تبلیغات اهمیت بسیار بالا و نقش بزرگی برای توسعه برند و افزایش فروش محصول دارد. از طراحی کاتالوگ تبلیغاتی یا طراحی کاتالوگ صنعتی می توان به عنوان یک ابزار تبلیغاتی یا بازاریاب تبلیغاتی “همیشه در دسترس”  استفاده کرد.

اصول کلی طراحی کاتالوگ

  • از اصول اولیه طراحی کاتالوگ، تشکیل و سازمان دادن یک کمپوزیسیون یا ترکیب بندی و یا در اصطلاح عامیانه یک قالب مشخص برای صفحات کاتالوگ می باشد.
  • پس از کمپوزیسیون و ایجاد قالب کلی نسبت به کاربرد کاتالوگ، عکسها و مطالب را دسته بندی کرده و چنانچه عکسها به ویرایش احتیاج دارند انجام می شود.
  • باید چند قلم نوشتاری انتخاب کنیم که متناسب با موضوع طراحی کاتالوگ شما باشد.
  • سپس استفاده از تکنیک های بصری در طراحی کاتالوگ است.

با تمام‌ این تفاسیر در صورت اعتماد به ما ، آژانس تبلیغاتی مگ شو آماده ارائه کلیه خدمات تبلیغاتی از جمله طراحی کاتالوگ در کرج و‌ کلیه شهر ها با تمامی خلاقیت و ذوق هنری خود به شما عزیزان می باشد ، این‌ موضوع را فراموش نکنید که آژانس تبلیغاتی مگ شو قبل از هر چیز از یک گروه هنری قوی و خلاق تشکیل شده. چرا که ما معتقدیم برای تاثیر گذاری در تبلیغات و جذب مشتری، ظاهر گرافیکی تبلیغات شما باید به چشم عموم جذاب و زیبا به نظر برسد. جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

نظرات