چاپ بیلبورد در تبلیغات نفش به سزایی داردب بیلبورد به تابلوی بزرگی گفته می‌شود که فضای مناسبی برای نصب آگهی را در اختیار صنعتگران و عرضه کنندگان کالا می‌گذارد و در اصل به هر فضای خارجی که امکان نصب آگهی بر آن باشد اطلاق می‌شود. اما امروزه، بیشتر به معنای تابلوهای بسیار بزرگ و نورپردازی شده‌ است که بر پایه‌های بلندی قرار گرفته اند و از فواصل دور قابل دیده شدن هستند. امروزه بیلبوردها مجموعه‌ای از تصاویر بزرگ هستند، بعضی از آنها مضحک، بعضی عجیب و غریب و گاهی اوقات کنایه آمیزند که ما به عنوان بیننده می‌توانیم دیدگاه‌های مختلفی را نسبت به هر بیلبورد تبلیغاتی داشته باشیم اما این واقعیت را نمی‌توان انکار کرد که بیلبوردها، نماد یک جریان دائمی در تبلیغاتی هستند. چاپ بیلبورد نقش مهمی در تبلیغات دارد
اولین قدم‌ها در مسیر تبلیغات در سال ۱۴۵۰، زمانی که یوهان گوتنبرگ ماشین چاپ قابل حمل را اختراع کرد، با انتشار برگه‌های آگهی دستی، تبلیغات به شکل امروزی آن به مردم معرفی شد. در سال ۱۷۹۶، با تکمیل روش‌های لیتوگرافی، اولین پوستر تصویر سازی شده، به وجود آمد. اولین بار تبلیغات در حاشیه جاده‌ها توسط بازرگانان و کسبه محلی آمریکایی به کار میرفت. آنها علامت‌ها و تابلوهایی را بر دیوارها و نرده‌ها نقش می‌کردند یا پوسترهایی را بر روی تیرهای تلگراف، دیوارها و هر محل ممکن، نصب می‌کردند.
به مرور زمان، مردم به دنبال جاهای مناسب برای نسب آگهی‌های خود بودند تا در بازه ی زمانی مشخص، بیشترین بازدیدکننده و بالاترین تأثیر را داشته باشند، به این ترتیب، ستون‌ها و جعبه‌های ویژهٔ نصب آگهی در نقاط پر رفت‌وآمد شهرها برپا شد.

چاپ بیلبورد

اهمیت چاپ بیلبورد تبلیغاتی

مزایای چاپ بیلبورد در تبلیغات محیطی

– حضور بلند مدت بیلبورد برای مصرف کنندگان باعث شناسایی یک نام تجاری می شود.
– حضور دائمی و تکرار بیلبورد تبلیغاتی باعث ایجاد آگاهی سریع می شود.
چاپ بیلبورد کارآیی ارتباط موثر با حذف عناصر زائد در یک هدف گذاری دقیق دمو گرافیک را دارد.
– با گسترش و تکرار حضور تبلیغات محیطی بیلبورد می توان تبلیغات رادیو- تلویزیونی و مطبوعاتی را به مقابل خانه ها و محل کار مخاطبین تغییر محل داد.
– قدرت تطبیق اعجاب انگیز رسانه ی محیطی، امکان استفاده ی موثر از این رسانه را در تکمیل کمپین های رادیویی، تلویزیونی و مطبوعاتی فراهم میکند.
-تبلیغات محیطی به وسیله ی ارائه ی پیامی ساده و بسیار تاثیر گذار، از در هم ریختگی و پراکندگی رسانه محافظت می کند.
– تسهیل در ایجاد موقعیت های فروش برای کالا و خدمات با ساخت یک برنامه ی یکپارچه ی تبلیغات نام تجاری.
– امکان هدایت مستقیم مخاطبان به محل تبلیغ دهندگان ، با حضور در کنار خیابان ها، جاده ها و محلهای فروش.
– ایجاد امکان یادآوری به مصرف کننده درمورد یک کالا یا خدمت قبل از هر تصمیم گیری در محل های خرید.
– با تبلیغات محیطی بیلبورد، هدفمند در مراکز تصمیم گیری مشتریان را ترغیب می کند تا از محصولات و خدمات استفاده کنند.
– تبلیغات محیطیو چاپ بیلبورد باعث افزایش آگاهی مردم نسبت به ورود یک محصول به بازار می شود.

چگونه یک بیلبورد تبلیغاتی طراحی کنیم ؟

یک تبلیغ خوب یک تاثیر مثبت در ذهن مردم برجای می‌گذارد و کاملا در یادها باقی می‌ماند و می‌توان امیدوار بود به هنگام خرید در ذهن بیننده نقش بسته باشد حتی یک تبلیغی که اثر منفی ایجاد می‌نماید باز هم در یادها می‌ماند.
قبل از اینکه کار طراحی شروع شود ، طراح باید آگاهی و اطلاعات لازم و کافی در مورد محصول را داشته باشد. طراحی بیلبورد با طراحی سایر انواع تبلیغات کاملا متفاوت بوده و شیوه و نکات مخصوص به خود دارد همانطور که دلیل نمی‌شود کسی که یک دوچرخه‌ سوار ماهر است قهرمان مسابقات فرمول یک هم بشود. امکان ندارد که یک تبلیغ موفق روزنامه‌ای حتما یک تبلیغ موفق بیلبوردی نیز باشد، زیرا این دو مقوله کاملا دارای شرایط مجزا می‌باشد.
بیلبوردها باید تأثیر ماندگار و برق‌آسا در حافظه مشتری بگذارند به‌طوری که بعد از اینکه بیننده از محل دور شد، همچنان به تبلیغ و موضوع آن بیاندیشد. تبلیغ بر روی بیلبورد باید در زمان بسیار کوتاه قابل خواندن باشد. در حالی که اتومبیل با سرعت زیاد از کنار یک بیلبورد عبور می‌کند، سرنشینان آن باید بتوانند آن را بخوانند و پیام مورد نظر را دریافت کنند. چاپ بیلبورد باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد.
بنابراین بیلبورد معمولا شامل چند لغت در اندازه های بزرگ و خوانا بوده و یا دارای تصاویر کنایه‌ دار و گیرا با رنگ‌های درخشان است. معمولا برای بیلبورد از عکس استفاده می کنند پس از انتخاب تصویر مناسب، تصویر به اندازه کافی باید بزرگ باشد تا بیننده به راحتی و به طور واضح قادر به دیدن آن باشد. در خیابان ها و جاده هایی که محدودیت سرعت وجود ندارد، باید از تصاویر بسیار بزرگتری برای روی بیلبورد استفاده کرد در نتیجه رانندگان به وجود سرعت بالا باز هم می توانند تصویر را ببینند. تصاویری که جزییات زیادی دارند می بایست بزرگ تر باشند اما تصاویری که به راحتی قابل تشخیص هستند و جزییات زیادی روی آنها نیست حتما نباید سایز بزرگی داشته باشند. استفاده از خلاق ترین ایده های بیلبورد های تبلیغاتی می تواند مزایای مختلفی از جمله فروش بیشتر را به همراه آورد.برای طراحی بیلبوردهایی با بیشترین بازدهی مسئله قابل توجه می توان به شناخت نوع محصول و در نتیجه آن، انتخاب بهترین تصویر و همچنین متن و نوشته پرداخت و از این طریق به اثرگذاری لازم دست یافت.

رزولوشن مناسب انواع چاپ کدام است؟

وقتی یک عکس به وسیله خروجی برای پرینت فرستاده میشود، رزولوشن اهمیت بیشتری پیدا میکند چون هر وسیله ای یک رزولوشن پایه احتیاج دارد تا عکس را با بهترین کیفیت ممکن پرینت بگیرد.

عکسهایی که برای مجلات استفاده میشوند عمدتا باید ۳۰۰dpi باشند. برای بیشتر عکسها ۲۲۰ تا ۲۵۰ dpi هم مورد قبول است. برای کارهای بسیار با کیفیت مانند کتابهای هنری یا عکسهایی که طرح و ریزبافت آنها بسیار مهم است مانند طرح البسه یا دیوارهای آجری رزولوشن ۴۰۰dpi پیشنهاد میشود.

چاپ بیلبورد :

هر چه عکس بزرگتر چاپ شود به رزولوشن کمتری احتیاج دارد دلیل اصلی این است که مسافت دید هم افزایش یافته. شی ای که در مسافت خیلی زیاد دیده میشود، چون زاویه دید محدود میشود، چشم دیگر نمی تواند جزییات را بخوبی تشخیص دهد. بنابراین برای چاپ بیلبورد و مدیاهایی که در مسافت زیاد نشان داده میشوند رزولوشن ۳۰ dpi کافی است.

مزایای تبلیغات بیلبوردی

اولین هدف بیلبورد، جلب توجه مخاطبان است. این مهم‌ترین کاری است که بیلبورد باید انجام بدهد. در خصوص طراحی بیلبورد به اولین نکته‌ای که باید توجه شود، مدت زمانی است که یک تابلو در مخروط بینایی مخاطب قرار می‌گیرد که بطور معمول هر تابلو حدود هفت ثانیه دیده می‌شود این مدت زمانی است که فرصت است توجه مخاطب را به سمت تبلیغات جلب شود و پیام انتقال داده شود.بیلبوردها ابزارهای تبلیغاتی بزرگی هستند که در محیط ها و اماکن پر تردد قرار داده می شوند تا توجه رانندگان و عابرین پیاده را به خود جلب کنند. در برخی از کشورها به بیلبورد تابلوی موقتی گفته می شود. این بیلبوردها نه تنها به دلیل بزرگ بودن، بلکه به دلیل طراحی های متنوع و زیبایی که روی آنها انجام می شود می توانند نظر و توجه عابرین پیاده را جلب کنند. بیلبورد فضای زیادی در اختیار طراح قرار می دهد تا مطالب، ملزومات و طرح های مورد نیاز را به راحتی روی آن قرار دهد. بدون شک، بیلبورد بهترین راه برای جذب و جلب تعدادی زیادی از افراد می باشد.
طراحی یک بیلبورد کار بسیار دشواری است، نه به دلیل اندازه بزرگی که دارد، بلکه به خاطر این که هنگام طراحی ان باید نکات زیادی را به خاطر سپرد و آنها را رعایت کرد. بر خلاف کارت ویزیت و لوگو طراحی بیلبورد به خلاقیت و ایده های بکر و جالب تری نیاز دارد چون باید به گونه ای طراحی شود تا با نگاه اول بلافاصله نظر افراد را به خود جلب کند. وجود بیلبورد، برای شرکت‌های کوچک که قادر به پرداخت هزینه تبلیغات تلویزیونی نیستند، بسیار مفید‌ است. بیلبورد در مقایسه با قیمت تبلیغات تلویزیونی و رادیویی و کم اثر بودن تبلیغات در رسانه‌های چاپی می‌تواند با هزینه کمتر، بیشترین تعداد مخاطبان را جلب کند. از سوی دیگر صاحبان این نوع تبلیغات دنبال مشتری نمی‌گردند بلکه این مشتریان هستند که آنها را می‌یابند.

بیلبورد یک رسانه تبلیغاتی است

بیلبوردها بیشتر از آنکه ابزار تبلیغاتی باشند، یک رسانه به حساب می‌آیند؛ رسانه‌ای که می‌تواند پیام خود را به مؤثرترین شکل ممکن به مخاطبان خود منتقل کند. چاپ بیلبورد به رسانه‌ای که بیشترین اثربخشی را برای تبلیغات داشته باشد و موجب بقاء و موفقیت تبلیغات شود، «رسانه اثربخش» می‌گویند. به بیان دیگر، رسانه‌ای که بتواند پیام فروش و بازاریابی را در مخاطبان درونی کند که قدرت نیازسنجی، نیازسازی، نیازمندی و نیازشناسی آنان را تحریک کرده و آنها را به عکس العمل وادارد، رسانه‌ای اثربخش است. شما می توانید از عکاسی تبلیغاتی محصول خود در طراحی بیلبورد خود استفاده کنید
به طور معمول بیلبوردها در زمره رسانه‌های اثر بخش جای می‌گیرند. اگر چه شرکت ها، رسانه اثربخش خود را براساس استراتژی‌های بازاریابی و براساس تحقیقات انتخاب می‌کنند، اما به طور مثال این مسأله به اثبات رسیده که برای شرکت‌های تولیدکننده خودرو، بهترین شیوه تبلیغاتی بیلبورد است. در تعریف‌های رسانه اثربخش براساس مدل هرم مشتری، چاپ بیلبورد یک رسانه طلایی برای تبلیغ به حساب می‌آید. مشتریان رسانه طلایی سودآوری کمتری دارند ولی از محصولات و خدمات شرکت رضایت دارند و به وسیله رسانه طلایی می‌توان وفاداری آنها را زیاد کرد. با ظهور فناوری‌های جدید، بیلبوردها هم اکنون به رسانه‌ای تعاملی تبدیل و از حالت یک تابلوی تبلیغاتی غیرمتحرک خارج شده‌اند.

 

با تمام‌ این تفاسیر در صورت اعتماد به ما ، آژانس تبلیغاتی مگ شو آماده ارائه کلیه خدمات تبلیغاتی از جمله طراحی و‌ چاپ بیلبورد در کرج و‌ کلیه شهر ها با تمامی خلاقیت و ذوق هنری خود به شما عزیزان می باشد ، این‌ موضوع را فراموش نکنید که آژانس تبلیغاتی مگ شو قبل از هر چیز از یک گروه هنری قوی و خلاق تشکیل شده. چرا که ما معتقدیم برای تاثیر گذاری در تبلیغات و جذب مشتری، ظاهر گرافیکی تبلیغات شما باید به چشم عموم جذاب و زیبا به نظر برسد. جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

نظرات