آژانس تبلیغاتی مگ شو دارای مجهزترین استودیو عکاسی مفتخر است در راستای رونق بخشیدن به کسب و کار شما عزیزان گام بردارد. عکاسی یکی از عناصر مهم در موفقیت کمپین های تبلیغاتی به شمار می آید. عکاسی صنعتی شاخه ای از عکاسی به شمار می آید که در آن عکاس باید با استفاده از وسایل عکاسی مناسب و نورپردازی ماهرانه به نمایش دقیق، واضح و موثر از ظاهر محصول مورد نظر بپردازد. هر نوع عکسی که در زمینه معرفی، تبلیغ و یا فروش محصولی گرفته شده باشد جز عکاسی صنعتی محسوب می شود. در عکاسی تبلیغاتی عکاس باید بر مبنای هدف صاحبان کسب و کار بر نشان دادن محصول و یا ایده ی فعالیت آنها به طور موثر برای جذب بیننده به تصویر و نشان دادن اطلاعات ظاهری کامل کوشش کافی را به عمل آورد. برای انجام این کار به نحوه احسنت عکاس باید اطلاعات تکنیکی و تجربی کافی در عکاسی پرتره، عکاسی اجسام بی جان، عکاسی معماری و تصویر سازی داشته باشد. ما در ادامه قصد داریم تا شما را با نکاتی که می تواند در این نوع از عکاسی کمک کننده باشد  آشنا سازیم.

 

 

۱- مشخص کردن استراتژی در عکاسی صنعتی

در این مرحله عکاسان باید به طراحی یک استراتژی خلاصه و فشرده از آنچه عکس به بیننده منتقل خواهد کرد و شیوه ای که این انتقال صورت می گیرد، بپردازند. عکاس باید به خوبی از هدف خط تولید آن کسب و کار خاص از تولید محصول نهایی آگاه باشد تا پیام ان را به خوبی انتقال دهد. استراتژی شما می تواند از یک ایده اولیه ساده شروع شود و در یک مسیر خوب کامل شده و یک تصویر خلاقانه را رقم بزند.

۲- تهیه ی وسایل مورد نیاز و صحنه پردازی

بعد از اینکه استراتژی مشخص شد نیاز است تا امکانات مورد نیاز برای نورپردازی، صحنه آرایی و عکاسی تهیه شود. یکی از رموز موفقیت عکاس در زمینه  تبلیغات داشتن ابزار ها و فضاهای مناسب است. لوکیشن مناسب مورد نظر باید پیدا گردد  اگر قصد دارید از مدل های بی جان استفاده کنید باید آنها را انتخاب کرده و چیدمان مناسب برای آنها را پیدا کنید. استفاده از مدل های زنده مهارت بیشتری را طلب می کند چرا که آرامش و حس مربوط به ایده ی عکس را باید در چهره ی آنها القا کنید و دقت داشته باشید تا مدل شما بهترین ژست مربوط به موضوع را دارد تا تاثیرگذاری و جذابیت کافی را برای بیننده ایجاد کند. قرار دادن تمامی عناصر کنار هم به بهترین نحو مناسب با پیام تبلیغ اهمیت بسیار زیادی دارد.

۳- نورپردازی مناسب در عکاسی صنعتی

نورپردازی یکی از عناصر تاثیر گذار در زیبایی تصویر و عکاسی صنعتی و تبلیغاتی می باشد  عوامل مهمی که در این زمینه باید رعایت شود بهره گرفتن از نورپردازی نرم یا همان نورپردازی سافت (قطع کردن فلاش دوربین و استفاده از فلاش استودیویی به همراه جعبه سافت) دقت در انتخاب زاویه ی انعکاس، بازتابش نور (زمانی که قصد داریم تصویر روشن تر و با کنتراست کمتری داشته باشیم) و افزودن درخشش در صورت نیاز می باشد.

 

۴- رتوش و ادیت عکس در عکاسی صنعتی

هدف از عکاسی صنعتی استفاده در بیلبرد ها – کاتالوگ – بروشور – پوستر – سایت و غیره می باشد به همین دلیل اغلب کافرمایان نیاز به عکسی با زمینه سفید جهت استفاده در موارد نام برده شده دارند که به راحتی قادر به تغییر پس زمینه یا جابجایی در طرح را داشته باشند. عکاسی صنعتی بدون زمینه یا ترنسپرنت  در زمان ادیت انجام می گردد که به نسبت زمینه سفید زمان بیشتری را از تیم ادیت خواهد گرفت.

 

 

عکاسی صنعتی در کرج

چرا عکاسی صنعتی ؟

تعریف عکاسی صنعتی به نوعی از عکاسی گفته می شود که بجای موجود زنده از اشیا و محصولات مورد نظر باید عکاسی صورت گیرد. در این نوع عکاسی بخاطر اینکه مخاطب باید به صورت دقیق و جزئیات محصول را به خوبی در عکس مشاهده کند نیاز به نورپردازی حرفه ای می باشد. این نوع عکاسی را به این دلیل صنعتی می گویند که رابطه مستقیم با کسب و کار شما خواهد داشت.

حداقل فریم عکاسی در عکاسی صنعتی

برخی از مشتریان با مجموعه ما تماس میگیرند و در مورد عکاسی از محصولشون سوال می پرسند. و تقاضا دارند که ۳ الی ۴ عدد عکس گرفته شود. این مجموعه اعلام میدارد که ما برای شما عکاسی حرفه ای از محصولاتتان را با حداقل تعداد انجام خواهیم داد. حتی ۱ فریم عکاسی نیز امکان پذیر می باشد.

 

عکاسی صنعتی و تعرفه قیمت

عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی بسیار به هم نزدیک هستند و گاهی تمایز بین این دو امکان پذیر نیست.اما نکته غیر قابل انکار در این است : عکاسی صنعتی زیر مجموعه ای از عکاسی تبلیغاتی است . در عکاسی تبلیغاتی تا حدودی بزرگنمایی و اغراق وجود دارد و چیزی ماورای حقیقت را بیان می کند مانند عکس پیرزنی که بسیار پیر و فرتوت شده است و لبخند می زند و تمام دندانهایش سالم است و او یک خمیردندان در دست دارد.   اما در عکاسی صنعتی که به معرفی محصول می پردازد حقیقت را بیان می کند و تنها شاید این حقیقت با کمی غلظت بیان شود ولی از مرز حقیقت نمی گذرد.مانند عکاسی از تجهیزات یک آزمایشگاه , عکاسی از تجهیزات یک کارخانه.

 

با تمام‌ این تفاسیر در صورت اعتماد به ما ، آژانس تبلیغاتی مگ شو آماده ارائه کلیه خدمات تبلیغاتی از عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در کرج و‌ کلیه شهر ها با تمامی خلاقیت و ذوق هنری خود به شما عزیزان می باشد ، این‌ موضوع را فراموش نکنید که آژانس تبلیغاتی مگ شو قبل از هر چیز از یک گروه هنری قوی و خلاق تشکیل شده. چرا که ما معتقدیم برای تاثیر گذاری در تبلیغات و جذب مشتری، ظاهر گرافیکی تبلیغات شما باید به چشم عموم جذاب و زیبا به نظر برسد. جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید .

نظرات